fbpx
Broneeri laud

Meie

Restoran Fii on intelligentsete ja heade inimeste kohtumispaik. Fii pere võtab Sind vastu soojalt ning hoolitseb suure armastuse ja hoolega. Täpselt nii suhtume ka oma poolt pakutavasse toitu ja jooki!

Oma nimevalikus soovime kanda ajaloolise FI linnaosa õhustikku, milles on inspiratsiooni, julgust ja uuendusmeelsest. Me pakume ebareaalselt häid maitseid ning teeme seda iga päev – hommikust õhtuni. Tarkuse- ja teadmiste linnas Tartus võid olla kindel, et Fii on koht, kus võtta aeg iseendale ja oma lähedastele.

Restoran Fii on pälvinud MICHELINi inspektorite tunnustuse ja kuulub MICHELIN Guide restoranigiidi. Oleme tunnustatud ka Green Key ökomärgisega. Aitäh, et liigute koos meiega kestlikuma ja jätkusuutlikuma maailma suunas.

Toit ja jook

Meie peakokk Andrus Saartok ja toitlustusjuht Karl Pajussaar peavad lugu Eesti neljast hooajast ja kohalikust toorainest. Nende imeline sümbioos koos meisterliku tehnikaga annab võimaluse luua ebareaalselt häid maitseid ja parimaid toiduelamusi.

Kevad-suvine hooaeg kostitab meid oma tärkava loodusega – kuusevõrsed, sparglid, kapsalised, esimesed marjad ja värsked salatilehed. Suvi ja sügis annavad meile palju ande nii aedadest kui põldudelt, mida talletame talvisteks päevadeks –  kompotid, marinaadid, hapendused. Maitsed muutuvad rikkalikumaks ja tugevamaks, andes meile soojust ja põnevust.

Talvisel hooajal saame kasutada kõike seda, mida värskel hooajal kogusime ja sisse tegime. Sel ajal kohtab meie menüüs rohkem juurvilju, vürtse, kala ja pikemalt küpsenud lihasid.

Kõik see, mis meie ümber kasvab – nii Lõuna-Eestis kui ka mujal meie lähedal – ongi meie inspiratsioon ja meile omane käekiri. Peame lugu puhtas toorainest ja seda esile tõstes suudame üllatada sind meeldejäävate maitseelamusetega.

Fii joogikaart on justkui reis erinevatesse riikidesse, tuues sinuni nii aegumatud klassikud kui ka uut ja põnevat kokteili- ja veinimaailmast. Meile meeldivad väiksemad veinimajad ja keskkonnahoidlikud tootmisviisid ning leiame alati tasakaalu uute trendide ja vanade traditsioonide vahel. Võid olla kindel, et iga roog meie menüüs leiab enda kõrvale sobiva joogi.

Mõistagi soovime seda kõike teha jätkusuutlikult, jättes endast maha võimalikult väikse jalajälje. Tihe koostöö kohalike talunike, põllumeeste ja tarnijatega annab meile võimaluse kontrollida tooraine päritolu ja puhtust.

See kõik inspireerib meid Fiis uusi maitseid looma ning Sind meie juures tervitama hea ja paremaga.

Inimesed

Restorani Fii köögi eesotsas on kaks ülimalt pika kogemusega, põhjaliku fine dining tausta ja suurte ambitsioonidega kokka – peakokk Andrus Saartok ja toitlustusjuht Karl Pajussaar, kes varasemalt on aastaid juhtinud ja korraldanud privaatõhtusööke ettevõttes Gastronomist. Andrus hoolitseb restorani Fii tavamenüü eest ning Karl seisab hea selle eest, et iga sündmus nii Fiis kohapeal kui ka kaugemal pakuks imelisi maitseid ja perfektset ürituskorraldust.

Peakokk Andrus Saartok on pärit Muhu saare mereäärsest külast. See on pannud teda kõrgelt hindama Eesti erinevaid aastaaegu ja kujundanud temale omase käekirja, mis on hooajaline, kohalikku toorainet väärtustav ja tehniliselt laitmatu. Andruse mitmekülgne maitsetepagas loob Fii külalistele parima tasemega ning häid emotsioone täis toiduelamusi.

Toitlustusjuht Karl Pajussaar on hinnatud kokk, kes on sel alal töötanud 10 aastat, neist 8 aastat juhti­vas rollis. Suure osa oma kokakarjäärist on ta veetnud kõrgtasemelistes restoranides, õppides austama klassikalisi toite ja klassikalisi tehnoloogiaid. Karli maitsed on pika kogemusega paika loksutatud, läbi katsetatud ning -mõeldud. Oma menüüdes toob ta neid põnevaid maitsekombinatsioone esile aina uuesti, samal ajal leides viise alati üllatada.

Andruse ja Karli koostöö tulemusena sünnibki imeline kooslus katsetamisjulgusest ning ambitsioonist, kuid samas ka tugevast tehnoloogilisest põhjast ja pikast kogemusest.

Restoranijuht Helen Lokko on sündinud Tartus, kuid karjääri alustas Tallinnas, töötades kümmekond aastat tunnustatud restoranides Salt, Ö, Kaks Kokka ning PÄRIS. Tema kirg veini- ja kokteilimaailma vastu on teinud temast hinnatud sommeljee. Nüüd rakendab Helen aastatega kogunenud teadmisi ja oskusi taas oma kodulinnas, meie juures restoranis Fii.

Meil on maailma kõige lahedam meeskond! Me usume sellesse ja meile täiega meeldib see, mida me teeme!

Meie ühiseks väärtuseks on hea meeskonnatöö – nii nagu seda on ka meie sõpradel Humalal, Kampusel ja Pompeil. Üheskoos ning ühtses rütmis tegutsedes saame olla vaid uhked enda tehtud töö üle. Kui sulle tundub, et tahaksid olla osa Fii restoranist, siis häid inimesi mahub alati juurde! Võta meiega kindlasti ühendust.

 

Tööpakkumised

 • Kokk

  Otsime endale säravat ja talendikat kokka! Sa oled superstaar, sest sul on kogemused, oskused ja teadmised sellest, kuidas ületada külaliste ootusi nii, et nad broneerivad samal hetkel uue laua järgmiseks külastuseks. Sinu kõrval on kogenud meeskond, kellega koos on sul võimalus korda saata midagi erakordset Tartus.

  "*" indicates required fields

  Accepted file types: pdf, xls, xlsx, doc, docx, jpg, png, jpeg, Max. file size: 2 GB.
  Hidden
  This field is for validation purposes and should be left unchanged.
 • Klienditeenindaja

  Otsime endale säravat klienditeenindajat! Sa oled meie juures oodatud, sest sul on soov pakkuda klientidele parimat teenindust nii, et nende kõige suuremad soovid oleksid alati täidetud. Sinu kõrval on kogenud meeskond, kellega koos on sul võimalus korda saata midagi erakordset Tartus.

  "*" indicates required fields

  Accepted file types: pdf, xls, xlsx, doc, docx, jpg, png, jpeg, Max. file size: 2 GB.
  Hidden
  This field is for validation purposes and should be left unchanged.
 • Nõudepesija

  Otsime endale töökat ja tubli nõudepesijat! Sa oled meie juures oodatud, sest sul on kogemused, oskused ja teadmised sellest, kuidas olla korrektne, kohusetundlik ning hea pingetaluvusega enda uuel töökohal.

  "*" indicates required fields

  Accepted file types: pdf, xls, xlsx, doc, docx, jpg, png, jpeg, Max. file size: 2 GB.
  Hidden
  This field is for validation purposes and should be left unchanged.
 • Ei leidnud sobivat pakkumist?

  Kirjuta, helista või astu läbi! Kui silmad säravad ja oled teotahet täis, siis oled sa meie inimene ning kindlasti leiame sulle positsiooni meie ettevõtmistes.

  "*" indicates required fields

  Accepted file types: pdf, xls, xlsx, doc, docx, jpg, png, jpeg, Max. file size: 2 GB.
  Hidden
  This field is for validation purposes and should be left unchanged.